Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Melyek a rovarirtás módszerei?

Melyek a rovarirtás módszerei?
A megelőzés és az irtás eltérő, azonban egymást kiegészítő eljárás, s ugyanolyan fontos is!

A rovarirtás, kártevőmentesítés, illetve az ellenük való védekezés különösen fontos, hiszen ha a kártevők tömegesen elszaporodnak, számos fertőző betegséget terjeszthetnek.

A megelőzés és az irtás eltérő, azonban egymást kiegészítő eljárás, s ugyanolyan fontos is, hisz segítségükkel megelőzhetőek a különféle járványok és betegségek kialakulása.
A rovarirtás eredményessége több feltételtől is függ, többek között fontos a megfelelő eljárás kiválasztása, mely mindig a kártevő fajtájának, a védekezés céljának, illetve a sajátosságok figyelembevételével történik.

 

 

Melyek a rovarirtás módszerei?


Az egyik eljárás a permetezés, amely egy tartós méregmezőt alakít ki. A permetezőszereket vagy oldatokat vízzel hígítják, s így juttatják a kezelendő felületre. Az eljárás úgy lesz hatásos, ha egyenletes az elosztás, illetve, ha helyes az irtószer adagolása.


A hidegköd-képzés során mechanikus úton, köd formájában kerül kiporlasztásra a szer, a ködöt a rovarok tartózkodási helyére irányítják. Ezt az eljárást a mászó rovarok esetében alkalmazzák.


Az ULV-eljárás szinte megegyezik a hidegköd-képzéssel, a különbség annyi, hogy amíg a hidegköd-képzéssel kijuttatott szemcsék átmérője 20-50 mikrométer, addig az ULV eljárásnál 5-20 mikrométer közötti cseppeket juttatnak ki a felületre.


A kártevőirtást porozással is végzik, melynek során a port egy vékony rétegben kijuttatják a rovarok búvóhelyére, illetve vonulási útjaira.


Szakemberek által kiegészítő eljárásként alkalmazható a füstképzés. Először permetezéssel kialakítanak egy méregmezőt, ezután a kezelendő terület nyílászáróit becsukják. Kihelyezik a megfelelő számú patront vagy tablettát, a füstképzés után viszont alapos szellőztetés szükséges.